Oxibis
Oxibis

Oxibis gözlük konusunda tutkulu iki girişimci tarafından gözlük endüstrisinin geleneklerini alışılmamış bir renk patlamasıyla sarsmak üzere 1992 yılında kurulmuştur. Otuzuncu yılını kutlayan Oxibis’in renkleri kullanmadaki cesareti, uzmanlığı ve profesyonelliği onu kısa sürede en büyük Fransız gözlük üreticilerinden biri haline getirmiştir.

Jérôme Colin & Daniel Arnaud

Oxibis’in kurucularından Jérôme Colin bir gözlük üreticisinin oğlu, “Les Entreprises de Lunetterie du Massif Jurassien” Eş Başkanı, SILMO Başkanı, Uluslararası Group of Industries and Manufacturers of Optics (GIFO) Başkanıdır. Daniel Arnaud ise eski bir gözlükçü ve atlettir.

Jerome Colin & Daniel Arnaud
Oxibis Jura
Jura Bölgesi

Oxibis’e ev sahipliği yapan Fransa'nın Jura bölgesi, yüz yıllardır Fransız gözlük endüstrisinin merkezi olmuştur. Jura’nın tarihi geçmişine dayanan mesleki yaratıcılık ve bilgi birikiminden gelen miras Oxibis gözlük koleksiyonlarının temel taşlarıdır. Kuşaklara dayanan bilgi birikimini ileri teknolojilerle birleştiren Jura, gözlük endüstrisinde dünya çapında bir üne sahiptir.

Tasarım ve Detaylar

Oxibis koleksiyonları Silmo D'or gibi bir çok prestijli uluslararası ödüle layık görülmüştür. Her Oxibis koleksiyonunun kendi kişiliği, eğlenceli referansları hatta kendi konsepti vardır. Patentli menteşeler, özel olarak tasarlanmış çizgiler, girintili kenarlar, farklı materyallerin kullanıldığı saplar gibi detaylarla benzersiz renk kombinasyonlarının birleşimi göz alıcı bir fark sunar.

Tasarım Ekibi
Oxibis Renkler
Renk Paleti

Oxibis koleksiyonlarında mimari, iç tasarım ve moda gibi birçok farklı disiplinden ilham alarak doğru rengi bulur. Bu rengi denge ve yaratıcılık ile küçük ayrıntılarda harmanlayarak nefis bir renk paleti sunar.

Renklerin Analizi

Gözlüklerin ve renklerin yüzünüzü dönüştürmeden güzelleştirmesi için bu renklerin analiz edilmesi, yeniden işlenmesi ve bazen yumuşatılıp bazen vurgulanması gerekir. Trend olan bir rengi gözlük tasarımında daha nüanslı kullanarak etkili bir hale dönüştürmenin birçok adımı vardır.

Oxibis Renkler
Cesur ve Uyumlu Renkler

Dengeli ve tutarlı bir etki yaratmak için renklerin nasıl birleştirileceğini bilmek ve doğru eşleştirmeyi bulmak Oxibis uzmanlığının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu yüzden cesur ve uyumlu kombinasyonlar 30 yıldır Oxibis’in sözü olmuştur.

Dayanıklılık

Oxibis koleksiyonlarında ön plana çıkarttığı renklerin korunması konusunda da uzmandır. Gözlükler mat, parlak veya saten koruyucu kaplamalar kullanılarak dış kaynaklı aşınma ve yıpranmalara karşı dayanıklı hale getirilir.

Her Oxibis koleksiyonunun kendine has konsepti, özgün referansları ve hikayesini yansıtan bir ismi vardır. Renklerin uyumlu bir şekilde kullanıldığı koleksiyonlar her yaştaki kullanıcının yüz şekline, ten rengine, saç rengine ve tarzına göre değişen kişisel zevk ve tercihlerine saygı gösterecek modellerle meydana getirilir.


Oxibis Punchy koleksiyonunun canlı renkleriyle bazen cesur, bazen şık ama her zaman dikkat çekici bir stil sunun. Etkileyici çizgileri olan bir tarzı en üst düzey kavrama konforu sunan gizli bir menteşe sistemiyle bütünleştiren koleksiyonla güçlü duruşunuzu gösterin.

Punchy koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis S.Avana koleksiyonunun şaşırtıcı çizgileri ve neşeli renk tonlarıyla hem modern hem de zamansız bir duruş sergileyin. Özellikle küçük yüzler için tasarlanmış ön yüz formları ve iç içe geçmiş parçalardan oluşan saplarla moda ve işlevselliği rahatlık odaklı deneyimleyin.

S.Avana koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Impact koleksiyonunun geleneksel formları sportif esintilerle sunan tasarımlarıyla çarpıcı etki yaratın. Ağırbaşlı renklerdeki ön yüzün kenarlarında veya saplarında abartıya kaçmadan kullanılmış canlı renklerle atılımcı kimliğinizi gösterirken hafiflik ve rahatlığı hissedin.

Impact koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Tango koleksiyonunun zıtlıkları birbirine çeken zarif ve kadınsı kombinasyonlarıyla iddialı ve cesur olun. Koleksiyonun feminen tarzı ve göz alıcı renkleriyle stilinizi bir adım öteye taşıyın. Asetat ve çelik malzemelerin şık birleşimini hafiflik ve rahatlık hissiyle deneyimleyin.

Tango koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Boost koleksiyonunun üç noktalı karakteristik sap detayı ve renklerin kendini çok ince çözümlerle gösterdiği tasarım anlayışla sportif bir stili ön plana çıkarın. El işçiliği ile uygulanmış renkler eşliğindeki ultra ince klasik formların sportif şıklığı ile modanın ön saflarında yer alın.

Boost koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Boogy koleksiyonunun zarafet dolu çizgisine damga vuran büyüleyici renklerle çekici görünüşün heyecanını yaşayın. Asetatın yaratıcı renk oyunlarıyla metalin inceliğinin hem modern hem de klasik formlarla harmanlandığı koleksiyonla stilinize feminen dokunuşlar katın.

Boogy koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Iggy koleksiyonunun pastel veya neon renklerin büyüsünü yüzünüze taşıyan stiliyle hayatın hareketli ritmine ayak uydurun. Retro formların modern yorumlarını neşeli renklerle birleştiren hafif ve esnek tasarımlarla rahatlığı üst düzeyde yaşarken tüm dikkatleri üzerinizde toplayın.

Iggy koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Bikini koleksiyonunun geleneksel çizgilere meydan okuyan renk, desen ve zıtlık dolu tasarımlarıyla alışılmışın dışında bir güzelliğin keyfini sürün. Kaş kıvrımlarında ve saplarda çarpıcı görünüm sağlayan uyumlu tonlardaki mermer desenli asetat detaylarla renklerin enerjisini yayın.

Bikini koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Loop koleksiyonunun maskülen karakterli ayrıcalıklı çizgisinin görünümünüzde yaratacağı mükemmel farklılığı keşfedin. Tasarımın klas çizgileriyle güçlü ve enerjik görünürken hafifliğin sağladığı maksimum rahatlığı asetat ve çeliğin esneklik avantajıyla hissedin.

Loop koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Alyzee koleksiyonunun herkesi kendine çeken benzersiz çizgileriyle havalı ve zarif bir görünüm sergileyin. Egzotik esintilerden ilham alınarak yaratılmış boşluk detayları ve ışıltılı renk tonlarıyla hafiflik ve rahatlık performansını deneyimlerken şıklığı gözler önüne serin.

Alyzee koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Zef Premium koleksiyonunun yüzü aydınlatan neon renkli çok ince ve saf çizgileri yanında camları neredeyse görünmez kılan çerçevesiz tasarımıyla sınırsızlık duygusunu yaşayın. Eğlenceli renkleri modern cam formları ile bir araya getiren zarif ve çok hafif koleksiyonla özgürlüğün tadını çıkarın.

Zef koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis S.mile koleksiyonunun yaratıcı tasarım anlayışının benzersiz çizgileri ve değişik formlarıyla trend belirleyici olarak moda sahnesinde yerinizi alın. Sıra dışı hatları, beklenmedik renk eşleşmeleri yanında hafifliği, inceliği ve rahatlığıyla hayatın gülümseten yaşam kodlarını yansıtın.

S.Mile koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Ippy koleksiyonunun 70'lerin özgürlük rüzgarını taşıyan ikonik tasarımlarıyla canlı, enerjik ve havalı bir görünüm sergileyin. Koleksiyonun birbirini tamamlayan renkleri ve dikkat çekici detaylarıyla incelik ve rahatlığı deneyimlerken tarzınızdaki ayırt edici anlayışı gözler önüne serin.

Ippy koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Doly koleksiyonunun şiirsel ilhamını aldığı feminen renk oyunları ve mat saten yüzeyi ile tüm ilgiyi üstünüzde toplayın. Buğulu göz veya kedi gözü yanılsamasına yol açan kozmetik renk tonlarıyla güzelliği bünyesinde barındıran koleksiyonla göz alıcı bir tarzı yansıtmanın keyfini sürün.

Doly koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.


Oxibis Baggy koleksiyonunun klasik formları dinamik renklerle harmanlayan tasarım detaylarıyla şıklığı ve vazgeçilmez rahatlığı aynı potada toplayın. Hem klasik hem de sportif bir tarzı akıllı ve esnek bir menteşe sistemiyle bütünleştiren koleksiyonla enerjik görünüm sergileyin.

Baggy koleksiyonunu keşfetmek için tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.